close
تبلیغات در اینترنت
روش تست غیر مخرب و ارزیابی غیر مخرب بتن

تبلیغات

ما را دنبال کنید

جستجوگر

آمارگیر

 • :: آمار مطالب
 • کل مطالب : 195
 • کل نظرات : 37
 • :: آمار کاربران
 • افراد آنلاين : 2
 • تعداد اعضا : 2517
 • :: آمار بازديد
 • بازديد امروز : 48
 • بازديد ديروز : 83
 • بازديد کلي : 338
 • :: اطلاعات شما
 • آي پي : 54.198.158.24
 • مرورگر :
 • سيستم عامل :

آخرین ارسالی های انجمن

[if gte mso 9]> روش تست غیر مخربو ارزیابی غیر مخرب،بررسی غیر مخرب  (NDT ،NDE ،NDI)

 

تست های غیر مخرب(NDT) روش های غیر تهاجمی در تشخیص درستی از اجزاء یک ماده یا ساختار یا اندازه گیریبرخی کمیت های تجسمی از یک شی است.

تست های غیر مخرب(NDT) روش های غیر تهاجمی در تشخیص درستی از اجزاء یک ماده یا ساختار یا اندازه گیریبرخی کمیت های تجسمی از یک شی است.در مقایسه باتست های مخرب، NDT روش تشخیص بدون واردکردن اسیب ،تنش یا خرابی در آزمایش است.معمولا در ازمایش خراب کردن یک جسم هزینه زیادیصرف می شود و همچنین در عین حال در بسیاری اوضاع نا مناسب است.

NDT ،بازیگر یک نقش مهم در تضمین هزینه موثر عملیات ایمنی و قابلیت اطمیناناز کارخانه با استفاده از نتیجه گیری در انجمن است.NDT در اندازه های بزرگاز فضاهای صنعتی قابل استفاده است و در تقریبا هر مرحله در تولید یا سیکل عمر بسیاریاز اجزاء مورد استفاده است. کاربرد اصلی ان در جو زمین،تولید نیروی قوی،قطعات خودرو،راهاهن،پتروشیمی و بازارهای خط لوله است.NDT بیشترین استفاده کاربردی رادر جوشکاری دارد.آن در جوشکاری یا قالب یک ماده یا شیی جامد خیلی سخت گیر است،برایان که هیچگونه ریسکی در انجام ندادن وظیفه اش ،همچنین در ازمایش ساخت و تولید و هنگاماستفاده در اغلب موارد ضروری ندارد.

NDT اصلی فقط برای ایمنی عملی است.علت این است که امروزه هزینه هایزیادی را برای حفظ شیوه هایی که در ان از کیفیت فرایند اطمینان حاصل می شود قبول کردهاند.مایه تاسف است که NDT بی حرکت مانده و در خیلی فضاهاییکه وابسته به حیات انسان یا بوم شناسی است نمی تواند استفاده شود زیرا برای اینها خطرناک است.شاید در کم بودن هزینه پرداختی کمی برتری داشته باشد. از ادعاهای پی در پیکه از حوادث ناشی از بکار گیری NDT می شود،این یک شکل از مدیریتریسک غیر قابل قبول است.حادثه بدی شبیه به حادثه راه اهن در Eschede آلمان در سال1998 فقط یک نمونه از این قبیل است،خیلی نمونه های دیگر نیز از این قبیل وجود دارند.

برای انجام دادن تستNDT این خیلی مهم است که شرح دهیم کدام باید مورد قبول باشد و کدام را باید رد کنیم.یک تولید کاملا بی عیب تقریبا شدنی نیست، به این دلیل مشخصات ازمایش ها ضروری هستند.امروزهتعداد زیادی از استانداردها و تنظیمات قابل قبول وجود دارد.انها توصیف حدود بین وضعیتهای خوب وبد هستند،به استثناء اغلب اوقاتی که روش های مخصوص NDT مورد استفاده است.

قابل اطمینان بودنیک روش NDT ، پی امدی بسیار ضروری است ، اما یکی از روش های مقایسه قابل توجه است،اگر به برخی از وظیفه های ان مراجعه شود.

هر روشNDT دارای مجموعه ای از فواید و ضررها است و از این رو برخی از انها بهتر از دیگریبرای یک کاربرد خاص هستند.توسط استفاده از عیبدار کردن مصنوعی ، ابتدا حساسیت یک آزمایشسیستم را مشخص می کنند . اگر حساسیت ان کم باشد ازمایش شی دارای ضعف است و مورد تاییدهمیشگی نیست.اگر که همچنین حساسیت ان بالا باشد ، اجزائی با عیوب کوچک رد شده اند ،که انها تمایل دارند باشند اگر در قابلیت استفاده مجدد اجزاء اهمیت داشته باشند . باروش های اماری این ممکن است که از یک میدان مشکوک چشم پوشی کرد.

روش هایی از قبیلاحتمال کشف(POD) یا روش ROC (عملیات وابسته بهخصوصیات) مثالهایی از تحلیل استاتیکی روش ها هستند . همچنین صورتی از خطاهای انسانیوجود دارد که ما را در محاسبه نمودن هنگامی که قابلیت اطمینان کلی را تعیین می کنیم، متحیر می سازند.

مهارت فنی کارکناننیز صورت مهمی از ارزیابی غیر مخرب می باشد.NDT روش های فنی سخت اعتمادکردن در مهارتهای انسانی و شناسایی برای تعیین کردن ارزیابی و تفسیری از نتایج ازمایشاست . اموزش درست و مناسب و مورد تایید کارکنان NDT برای ان است که یکضرورتی در تضمین کردن مقدورات روش های کاملا استثمار شده هستند . در انجا یک تعداداز انتشارات بین المللی است و شامل استاندارد های منطقه ای در تائید کردن صلاحیت کارکنانمی باشد . در EN473 (اصول کلی صلاحیت و تایید کارکنان NDT )اتحادیه اروپا رشدیافتگی بخصوصی دارد برای این که با SNT-TC-1A آمریکا برابری کند.

بیشتر از 9 روش مشترکNDT مهم در زیر نشان داده شده اند که از مرجع گرفته شده اند .

در استفاده های زیادیکه از انها داریم ،عبارتند از :

ET,ECT,AE,RT,UT –بعلاوه روشهای اصلی NDT ،روشهای فنی دیگر آن قابل استفاده اند.ازقبیل ترسیم تصویر لیزری،امواج کوچک الکترو مغناطیسیو خیلی بیشتر از ان و روشهای جدید تغییرات بوجود امده دائمی و پیشرفته.

کاربرد ها و محدودیتهای NDT

1. روش مایع نافذ :(Liquid penetrant )

کاربرد ها:

در مواد پر منفذ استفاده می شود.

می تواند در جوشکاری،لوله سلزی،جوشکاری برنج ، ریخته گری ،ورقکاری ،فورج و قسمت های آلمنیومی پره های توربین و دیسک و چرخ دنده ها کاربرد داشتهباشد.

محدودیت ها:

نیاز درستی به تست سطح دارد.

بیشتر سطوح شکننده را معیوب می سازد.

برای تست سطح امکان دارد نیاز به پیش پاک سازی و تمیز کردن الودگیها داشته باشیم.

خطر بخار شدن وجود دارد.

عیوب کم عمق و خیلی سفت به سختی پیدا می شوند.

عمق درز ها (عیوب) نشان داده نمی شود.

2. ذرات اهن ربایی:(Magnetic particle)

کاربرد ها:

مواد فرو مغناطیسی

درز های (عیوب)سطوح بزرگ و کوچک می تواند نشان داده شود.

می تواند در جوش کاری ها،لوله کشی گاز،میله ها،ریخته گری ها،ورقکاری ها،فورج،اکستروزن،قطعات موتور،شافت ها و چرخ دنده ها کاربرد داشته باشد.

محدودیت ها:

پیدا کردن عیوب ،محدود بهمیدان توانایی و رهبری است.

نیاز به تمیز کاری و سطوح نسبتا صاف دارد.

به مقداری لوازم نصبی نگهداری شده (جانبی)برای تعدادی از شیوههای مغناطیس کننده نیاز دارد.

توانایی ازمایش قطعات به مغناطیس زدایی نیاز دارد که می تواندبرای برخی اشکال سخت باشد.

عمق عیوب نمی تواند مشخص شود .

3. جریان مخالف:(Eddy current )

کاربرد ها:

فلزات،الیازها و رساناهای الکتریکی.

مواد طبقه بندی شده.

درز های سطوح بزرگ و کوچک می تواند نشان داده شود.

در لوله کشی گاز،سیم،گیره ها،ریل ها،روکش های غیر فلزی،اجزاءالکتریکی هواپیما،پره های توربین،دیسک ها و شافت های انتقال دهنده نیرو در خودرو استفادهمی شود.

محدودیت ها:

پراب(میله بازرسی )مخصوصی نیاز دارد.

بایستی پراب روبروی قطعه بسته شود ، هرچند که محل تماسی ندارد.

نفوذ کمی دارد (به طور مثال 5 میلی متر)

به علت متغییر ها ی پارامتری کنترل نشده ،نشانه های معیوبی دارد.

4. ما فوق صوت:(Ultrasonics )

کاربرد ها:

فلزات ،غیر فلزات و کامپوزیت ها .

درزهای زیر سطحی کوچک سطوح می توانند کشف شوند.

در جوشکاری ،لوله کشی گاز ، مفصل ها ،ریخته گری ها ،ورق کاریها ،فورج محور ها،اجزاء بنیادی بتن،لوله ها یا مجراهای سنگین،هواپیما و قطعات موتورمی تواند بکار رود.

در تعیین ضخامت و خواص مکانیکی استفاده می شود.

نظارت تعمیراتی بر خوردگی ها و خرابی ها دارد.

محدودیت ها:

معمولا محل تماس ان مستقیم یا با واسطه است.(مانند تست غوطهوری یا e.g )

پراب های مخصوصی برای کاربرد ها مورد نیاز است.

حساسیت محدودی توسط فرکانس بکار رفته دارد و مقدار مواد علتقابل توجه پراکندگی ان است.

پراکندگی توسط ازمایش ساختار فلز می تواند دلیلی بر معیوب بودننشانه ها شود .

کاربرد ان در خیلی از مواد اسان نیست .

5. پرتو نگاری نورتون:(Radiographyneutron )

کاربرد ها:

فلزات،غیر فلزات،کامپوزیت ها و فلزات الیازی

در مواد اتش زا،رزین ها،پلاستیک ها،مواد الی،ساختار های لانهزنبوری ،مواد رادیو اکتیو،مواد با چگالی الی و فلزات حاوی هیدروژن کار ایی دارد.

محدودیت ها:

دستیابی برای قرار دادن نمونه ازمایش در میان منبع و کشف کننده

اندازه قسمت ساکن دستگاه منبع نوترون (راکتور) برای منبع نیروهای معقول خیلی بزرگ است.

موازی قرار می گیرد ،صاف می کند یا در غیر اینصورت تغییر دادنپرتو دشوار است.

اتفاقات تشعشعی

بیشتر شکاف ها می توانند جهت یابی موازی در پرتو افکندن برایکشف داشته باشند .

کاهش حساسیت با افزایش ضخامت .

6. رادیو گرافی اشعه x:(Radiography x-ray )

کاربرد ها:

فلزات،غیر فلزات،کامپوزیت ها و فلزات الیاژی

در همه اشکال و صورت ها استفاده می شود:ریخته گری ،جوشکاری ،سوارکردن های الکترونیکی ،جو زمین ،وسایل دریایی و قطعات اتومبیل.

محدودیت ها:

نیاز به دست یابی به هر دو طرف در ازمایش قطعه

ولتاژ،اندازه نقطه وابستگی و زمان بحرانی اشکار

اتفاقات تشعشعی

بیشتر شکافها می توانند جهت یابی موازی در پرتو افکندن برایکشف داشته باشند .

کاهش حساسیت با افزایش ضخامت .

7. پرتو نگاری گاما:(Radiography gamma )

کاربرد ها:

معمولا در مواد کلفت و یا متراکم استفاده می شود.

در همه اشکال و صورت ها استفاده می شود:ریخته گری ،جوشکاری ،سوارکردن های الکترونیکی ،جو زمین ،وسایل دریایی و قطعات اتومبیل.

هر جا که ضخامت زیاد است یا دسترسی به مولد های تولید اشعهx محدود است استفاده می شود .

محدودیت ها:

اتفاقات تشعشعی

بیشتر شکاف ها می توانند جهت یابی موازی در پرتو افکندن برایکشف داشته باشند .

کاهش حساسیت با افزایش ضخامت.

نیاز به دستیابی به هر دو طرف در آزمایش قطعه.

حساسیت اشعه x راندارد.

آزمایش پل

بار افزایشی روی پلهای بزرگ راه بواسطه افزایش پیدا کردن ترافیک وسایل نقلیه سنگین ،سالخوردگی و مشکلاتیبا دوام ساختاری را به انسداد ترافیک با تعقیب کردن خسارات سخت اقتصادی ممکن است کهرهبری بکنند. وسایل ارزیابی شرط موثر و قابل اعتماد یک قسمتی مهم از سعی های در حالپیشرفت برای ارزیابی کردن و نگهداری کردن ساختارهای پل هستند. در کشور های زیادی دردنیا پل ها و سازه های بتونی به طور عادی حداقل هر دو سال یک بار معاینه شده اند .بیشتر بازرسی های خارج ، بصری انجام شده اند ،بنابراین خسارات تنها موقعی شناخته شدهاند که وخامت قابل رویت باشد . در المان فاصله یک تست ساده می بایستی ،خارج هر 3 سالو یک بازرسی هر 6 سال بر طبق Din1076 انجام داده شده باشد. هر ساله پل های زیادی در جهان فرو می ریزند و این فقط نا مرغوب بودن یا عقب افتادگیکشور ها نیست . خیلی از مردم زندگی خودشان را در مصیبت های تازه در آگوست 2007 درMinneapolis و در سپتامبر 2006 در کانادا از دست دادند.

یک گروه آموزشی جدیداز بررسی صنعت حمل و نقل دریافتند که 27% از خانواده پل ها دارای ساختار معیوبی هستند. ایالات متحده حدود 000/600 پل دارد که 000/17 ان رسیدگی شده اند . حدود 1500 تا دربین سالهای 1966 تا 2005 متلاشی شدند، بر طبق Jean-louisbriaud بیشتر پل های قدیمی از خستگی ،برخورد با کشتی یا طراحی اشتباهمتلاشی شده اند .

تست غیر مخرب می تواندابزار موثری در بازرسی و تشخیص وضعیت حساسیت هایی از یک پل باشد.

این می تواند آگاهیاز غیر ممکن را تامین کند که بتوان نتیجه گیری از مشاهدات صرفا دیداری (بصری)نمود. جذری از هر دو روش های بصیری و بازرسی غیر مخرب می تواند راه حلی برای تشخیص وضعیتکلی پل و مدیریت ان باشد . برخی ازمایش های ساده غیر مخرب از قبیل صدا ی چکش ، آزمایشبرگشت چکش ،رنگ نفوذ کننده و آزمایش ذرات مغناطیسی می تواند به اسانی در مجتمع بازرسیبصیری قرار گیرند .

نتیجه یک بازرسی خوب، بهتر شدن پرونده اطلاعاتی پل و توصیه های بنیادی قرار شده از لحاظ فنی خیلی بیشتریرا برای بازرسی و نگهداری بیشتر حق تقدم خواهد داد و خیلی قدر دانی های دیگر از باقیماندن زندگی های افراد .بار اول یک نمایش کامل شرایط پل روی هم رفته معلوم کرده شدهاست . تصمیمات مناسب و با صرفه در ارتباط با مرمت یا جایگزینی ممکن از عضو های پل یاساختاری کامل می تواند درست کرده شود.

پیشرفهای اخیر درفنون NDT ویژگیهای کارکردی ان را از بسیاری از روش هایNDT بهبود داده اند و قابل اعتماد بودن به سستم را رهبری کرده اند.

افزایش استفاده پیداشده از روش های NDE به چندین عامل از قبیل توانایی سیستم ها برای با دقت شناساییکردن میدانی که بدتر شده ،قابلیت حمل و نقل و استفاده آسان تر از سیستم های بازرسیکننده بستگی خواهد داشت.بازرسی های بنیادی اولیه و کلی توسط NDE به اتمام رسیده است.

پلها تقریبا در صدهانوع متفاوت ساخته می شوند و همچنین از مواد مختلف زیادی در پشتیبانی اجزاء استفادهمی کنند.اما همه انها در یک روش NDT مورد استفاده نیستند . برایبرخی ها میکروموج یا رادار نافذ زمین می تواند برای عرشه های بتن ارمه مورد استفادهقرار گیرد اما برای ازمایش کردن جوش اعضاء فولادی مناسب نیست . هم انجا موارد بسیاریهستند که تحقیق بیشتر را برای درست کردن روش های NDT مناسب احتیاج دارند.

مقداری از گزارش هایکاربرد روش های NDT برای آزمایش پل مکررا اعلام شده است .چندین روش قابل دسترسیهستند یا اینکه در دست تحقیقند ویا برای بازرسی بیشتر مورد استفاده هستند تا نیازشانرا نشان دهند .

آنها عبارتند از:

آزمایش انعکاس ضربه برای شناخت ماهیت بتن

انعکاس ضربه برای معلوم کردن کلفتی بتن

نشت شار مغناطیسی برای شناسایی کردن خوردگی در رشته ها و بارها در ساختار های کشیده شده در بتن

روش تشدید هسته ای مغناطیسی ،که می تواند محل حضور اب را معلومکند.این تعیین توزیع سوراخ واندازه سوراخ مثل درمان کردن بتن فعال می شود.

تکنولوژی های تصویر سازی مادون قرمز برای پیدا کردن عیب ها درقسمت های بتنی پل ها .

استاندارد ASTM وE837 برای معلوم کردن استرسهای واقع در محل طبیعی خودشدر عضوهای ساختار فولادی.

مبدل ها را برای ضبط کردن کشیدگی های القاءشده فشار بیاورید.

نگاشت بلقوه ساده ترین فن الکتروشیمیایی استفاده شده برای بدستاوردن اطلاعات خوردگی جایگاه است. این فن به طور کیفی روی دیسک ،خوردگی تقویت ساختارهایبتن ارمه را به اطلاع می رساند.سطح شکستگی و یا لایه لایه شدگی می تواند به یک منطقهقابل توجه تبدیل شود و یا اینکه در همان محل باقی بماند.

پخش صوتی نظارت کردن ،یک نقش خیلی موثر را در افزایش دادن ایمنیمی تواند اجرا کند. متقاعد کردن به قابلیت دسترسی و در حال ساده کردن هزینه های مرمتو تعمیر پل ها .

یک کاربرد پذیرفته شده و خوب در GPR ارزیابی دقیق پل استکه بخوبی ساخترهای بتن ارمه دیگر را ارایش می کند . GPR توانایی استفاده کردنبدون نیازمندیبه پوشش اسفالت را دارد .

آزمایش کردن فرا صوتی اجازه می دهد که تصوری از تدارک دیدن بارهایتقویت شده عمودی داشته باشیم (مجرای زرد پی)

• UT کسری ها را از روش رادار می تواند جبران کند.

کاربرد های سر هم رادار ،انعکاس ضربه و انعکاس فراصوتی برایارزیابی ساختارهای بتن پس از کشیده شدن است .

آزمایش مایع بصیری که در باز بینی چشمی رنگ ،شکستگی های موییرا می توان مشاهده کرد.

فرا صوتی در حال آزمایش کردن جوش ها،عضو های فولادی پیچ ها وپرچ ها

غواص ها اسکلت های زیر ابی بتن را معاینه می کنند که می بایدتوسط سایش صدمه دیده باشند.

استقرایی ماگنت برای ارزیابی کابلها و سیمها استفاده شده است.

تکنولوژی های لیزر اندازه گیر برای اندازه گیری مسافت بنیادقرار داده شده ،کاربردهای زیادی در زیر بنای شاهراه دارد.کاربردها برای این تکنولوژی،اندازه گرفتن انحرافات پل را زیر بارگیری مدرج (کالیبره)شامل می شود که رفتار ساختاریرا ارزیابی می کند .شمردن تغییر شکل های دور از صفحه در تنیدگی نمایان در رگه های تیراهن سازه ساخته شده چنانچه در ساختارهای بزرگ مثل تکیه گاه ها باشد.

سیستم های پل دیدبانی از حس گرهای حس کننده جریان گردابی یاپخش صوتی استفاده می کنند.عموما این ابزار ها وقف شده اند.

سیستم های کسب داده های کنترل از راه دور که اطلاعات را رویرفتاری از یک ساختار با زمان زیاد جمع بکند.سیستم های شناسایی پخش های صوتی ،صداهایصادر شده از ماده های شامل خرپاهای بتن و کابلهای فولادی در یک پل رامی توان ارزیابیکرد .شکافها می توانند ماهها قبل شناخته شوند قبل از اینکه روی سطح پدیدار شوند.

روش های ترموگرافی برای ارزیابی کردن پلهای مرکب و تعمیر انها

هر دو ازمایش فراصوتی و عکس رادیویی سابقا ،پل های فولادی رادر طی ساخت معاینه می کردند که کیفیت جوش را متقاعد بسازند.

ازمایش فراصوتی دوتایی ،یک ابزار بازرسی موثر می تواند باشدکه می بایست در مکان پرتونگاری زیر شروط مطمئن استفاده شده باشد.

اندازه سرعت فراصوتی می تواند بصورت یک ابزار کنترل کیفیت درطی سازه استفاده شود و همچنین آزمایش فراصوتی می تواند برای بازرسی ضمن خدمت پلهایشفته گرد واکنش پذیر ،استفاده شود(RPC )

مبدلهای الکترو مغناطیسی صوتی ،سیم های شکسته شده را در داخلیک رشته می تواند شناسایی کند.

حس کننده خستگی الکتروشیمیایی می تواند در مشخص کردن عیوب مورداستفاده باشد اگر فعالانه بزرگ کردن شکاف های خستگی حاضر باشد.یک حس کنندهEFS اول به محل حساس خستگی روی ساختار پل یا فلزی تقاضا داده شده است و سپس ان را بهیک الکترولیت تزریق می کنند که نقطه یک ولتازکوچک تقاضا داده می شود تا یک الگوریتمبه صورت خودکار ،سطح فعالیت شکاف خستگی را در محل بازرسی نشان دهد.

از هزاران رشته تکنولوژی حس کننده چشمی،یک تکنولوژی امید بخشبرای تشکرات سلامت نظارت کردن بر سازه ها با مشخصه منحصر بفرد اندازه گیری کشیدگی ودرجه حرارت توزیع شده در فیبرهای نوری بوسیله هزینه پایین است.

اشعه ایکس ،توموگرافی را برای تعیین تکثیر شکاف در بتن مورداستفاده قرار می دهد.

اشعه ایکس ،توموگرافی را برای تعیین در صد و توزیع نا معلومدر بتن به شمار می اورد .

تحلیل فعال ساز جدیدتر و بیرنگ گاما برای تعیین شناسه های متمرکزو عمق کارید بتن

فن اندازه گیری پراکندگی نوترون در ابپوشی سیمان مورد استفادهاست .

روش فرا صوتی برای اندازه گیری مستقیم قدرت بار اتصالات پیچخورده بکار می رود این ،یک فن ابتکاری برای اندازه گیری مستقیم استرس های واقعی پیچاست.

سیستم اندازه گیری گیره ای رباتیک،این قابلیت را پیشنهاد میکند که مختصات فضایی نقاط جدا را در یک پل ،بدون این که ساختاری را لمس بکند ان رااندازه گیری کند.

تکنولوژی باور نکردنیخارج انجاست که در نظارت کردن و تشخیص دادن مسائل را یاری کنند و تحقیق ادامه می یابدتا وقتی که تکنولوژی های جدید را توسعه دهند که زیر بنای پل ها را حفظ کنند.

پلهای بزرگ نیاز بیشتریبه یک بازرسی مقرر دارند . هنگامی که پل بزرگ را می گیرند ،به ازمایش های بیشتری نیازدارند .

چه چیزی ناپیداست؟خبرها می گوید :

پول نقد کوتاه مدتو یک تعهد بلند مدت توسط دولتها ،برای سرمایه گذاری کردن در بیشتر تکنولوژی های جدیدو نواوری تحقیق است .

خوردگی ناشی از ترکمویی در چندلایهاز فولاد می تواند صفحات را خم کند و یا میان بتن و فولاد خوردگی بوجودآورد.عیوب سطحی ممکن است که در بازرسی عادی نا معلوم باشند اما تست غیر مخرب فراصوتیمی تواند از عیوب ناپیدا

تست غیر مخرب

فدراسیون اروپاییبرای تست غیر مخرب

خلاصه:EFNDT

توصیف:

فدراسیون اروپاییبرای ازمایش تست غیر مخرب در ماه مه 1998 در کوپنهاگن در هفتمین کنفرانس اروپایی برایتست غیر مخرب پایه گذاری شده بود .27 جامعه ملی NDT موافقت کردند که یکسازمان قوی را روی سطح اروپایی نصب کنند . عضویت کامل در جامعه هایNDT ملی در هر کشور باز است .

به عضویت بپیوندید،دنیای وسیعی باز می شود . شما فرم کاربر را از زیر مجموعه های کلیدی پیدا خواهید کرد.

 

اهداف اصلیEFNDT عبارتند از :

گروه های کار قوی برای توسعه دادن نتایجی که بایستی توضیح مسائلNDT را به سازمانهای صنعتی و عمومی بدهند.

برای تاسیس کردن یک سیستم اروپایی صلاحیت کارکنان مد نظر است.

پایه گواهی دادن به کارکنان استانداردهایISO9712 وEN473 است که بوسیله عضوهای EFNDT بنیاد قرار داده میشود .

صلاحیت و گواهی پایه اختیار قرار دادن در ردیفISO17024 را با EN45013 دو جانبه تاسیس کردند.

در نصب کردن یک برنامهگواهی اروپایی علاوه بر EFNDT وجود دارد:

یک کمک برای دسته بندی قدرت های NDT متفاوت در اروپا

یک ترفیع کیفیت جمعی در NDT برای بهره برداریتمام اعضاء EFNDT ،کاربران NDT و جوامع پهن تر.

یک نمایش کارایی برای قوی کردن اعتماد درNDT

یک راهنما برای همکاری NDT عمومی در رابطه پایانیبا فهمیدن آمریکایی،یک سیستم اروپایی صلاحیت کارکنان که بوسیلهEFNDT معنی می دهد.

گواهی کارکنان درتست غیر مخرب

توصیف:

طرحPCN جهانی ،یک طرح را برای کفایت گواهی کارکنان NDT شناخت .بطوریکه مقالاتخواسته شده در استانداردهای اروپایی EN45013 وen473 و استاندارد بین المللیiso9712 قرارداده شده است .

طرحPCN در 98،در پاسخ به در خواست صنعت بریتانیا توسعه داده شده بود که یک برنامه گواهیملی را برای کفایت کارکنان NDT پیاده سازی بکنند.

با هدف جایگزین کردنطرح های خاص با شعاع زیاد که در ان زمان وجود داشت ،که اغلب این طرح ها گران و نا کارامد بودند همان روش NDT نتیجه داد.

تست غیر مخربNDT

تمرینات توصیه شدهSNT-TC-1A

خلاصه:SNT-TC-1A

توصیف:

در سال1968،جامعهامریکایی برای ازمایش غیر مخرب اولین تمرینات توصیه شده SNT-TC-1A را منتشر کرد . سندتوسعه داده شده بود که رهنمود ها را برای کارفرمایان تهیه کند که برای نصب کردن برنامههای NDT خودشان سه سطح فهرست شدة مرحله ای که دارای مراحل یک تا سه صلاحیتبودند را استفاده کنند . نام سند و تعداد کمیته های فنی که سند را توسعه داده بودندواقعیتی برای پایه قرار دادن ASNT در ان زمان بود.

از وقتیکهASNT ، SNT-TC-1Aرا منتشر کرد خیلی از کارفرمایان به اشتباه فکرکردند که کار کنان انها زیر نظر SNT-TC-1Aباید عهده دار وظایفباشند(ASNT تضمین شده )و در واقع انها طبق SNT-TC-1A تضمین شده اند . تنهاکارکنانی که نشستند و امتحانات را پیگیری کردند و بوسیله ASNT کارشان را اداره کردندو گواهی ASNT دریافت کردند ،امکان داشت که کارفرمایان از انها استفاده کنند.

کارکنان بنیاد قرارداده شده ،کار فرمایانی در سطح NDT هستند که دارای مرحله هایدو و سه هستند و یا اینکه اغلب انها یکی از مراحل دو یا سه را می توانند مکالمه کنند.اگر در سطح 3 امتحان نشدند ،انها را معمولا در 2 گروه برای تشخیص دادن اینکه ایا گواهیرا یاد گرفته اند یا نه فرا می خواندند.

بالاخره این یک ترمتوهین امیز نیست.همانگونه که قبل از 1988 منصوب کردن اجازه داده شده بود.هنوز کارکنانیدر صنعت وجود دارند که در سطح 3 بدون امتحان منصوب شده اند،زیرا در رهنمود های انتشاراتSNT-TC-1A قبل از 1988 این اجازه داده شده بود. کارفرمایان امروزمی توانند سطوح 3 را مکالمه کنند یا اینکه گواهی 3 را دریافت کنند . (این اطلاعات ازیک بند ارزیابی مواد در سال 2005 گرفته شده است)

[if gte mso 9]> Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

برچسب ها

ارسال نظر

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

نظرات ارسال شده

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

نرم افزار کاربردی
ارتباط با مدیر

ارتباط با مدير

نظرسنجی

کدام گرایش رشته عمران را می پسندید؟